Grup çalışmaları ve kritik toplantıların moderasyonu (Çalıştay™) (H3)

Açıklama

Toplantılar farklı disiplin ve görüşten yaklaşımların bir araya geldiği, dolayısı ile fikir zenginliği ile çözüm olasılığını yükselten önemli etkinliklerdir.

Çoğunlukla farklı yaklaşım ve fikirlerin sentezlenemediğini, bunların çatışmalara neden olduğu gözlemlenir. Çoğu organizasyon bunu perspektiflerden birini önceliklendirip, diğerini daha az konuşturarak pratikte aşmaktadır.

Uyum yaratacak tam bir sentez, oysa son derece zor olmakla birlikte , gerçekten bir sinerji açığa çıkarma fırsatıdır.

Bunun olmadığı durumlarda yeterince anlatılamayan göz ardı edilen fikir ve konular, sadece performans kaybı değil, bununla birlikte çatışma, zaman kaybı, demotivasyon ve yabancılaşma kaynağı olur.

Analiz Sentez’in başlangıç noktası olan ÇalıştayTM toplantılardaki bu kısır döngüyü kırmak için 90lı yılların ortasında geliştirilmiş en güçlü problem çözme etkinliğidir.

Geliştiricisi ve ustası olduğumuz ÇalıştayTM uygulamaları, etkili yeni proje/süreç fikirlerini ortaya çıkaran, kuruluşun içinde gizli kalmış enerjiyi açığa çıkarabilen bir çalışma yöntemidir. Bu konuda daha detaylı bilgi için www.calistay.com sitesini ziyaret ediniz.

Hedef Kitle

TOPLANTI BAŞARISINI GARANTİLEMEK İSTEYEN, YENİ, YARATICI ÇÖZÜMLER ARAYIŞINDAKİ TOPLANTI ve PROJE YÖNETİCİLERİ, İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİCİLERİ

Uygulamalar

3.1. Kritik yönetim kurulu toplantılarının gündem bazlı desteklenmesi

3.2. Stratejik yol haritası geliştirme çalışmaları

3.3. Durum tespit ve öncelik belirleme çalışmaları

3.4. Bölümler arası çatışmaların analizi ve giderilmesi

3.5. Çok kriterli karar verme yöntemi ile seçeneklerin rasyonel değerlendirilmesi

3.6. İhtiyaca özel ÇalıştayTM uygulamalarının tasarlanması

3.7. Stratejik yönetim sürecinin, çıktılarının ve yayılım sürecinin oluşturulması, uygulamaların yönetimi